Sports Results by Team - Autumn 2013

Football U13 A , Rugby U13 A , Rugby U13 B , Rugby U13 C , Football U12 A , Football U12 B , Rugby U12 A , Rugby U12 B , Rugby U12 C , Football U11 A , Rugby U11 A , Rugby U11 B , Rugby U11 C , Rugby U11 D , Rugby U10 A , Rugby U10 B , Rugby U10 C , Rugby U10 D , Rugby U10 E , Football U9 A , Football U9 B , Football U9 C , Football U9 D , Football U9 E , Rugby U9 A , Rugby U9 B , Rugby U9 C , Rugby U9 D , Rugby U9 E , Rugby U9 F , Football U8 A , Football U8 B , Football U8 C , Football U8 D , Rugby U8 A , Rugby U8 B , Rugby U8 C , Rugby U8 D , Basketball U11 , Basketball U13 , Swimming Squad ,

Football U13 A

26 Sep 2013 v Pilgrims A 14:45 Won 2-1
14 Oct 2013 v Brentwood A Eton College 16:00 Lost 1-2

Rugby U13 A

08 Sep 2013 v Oakham Pre-season Festival A 10:30
11 Sep 2013 v Dragon Festival A 10:30 Winners of the Festival
v Abingdon Won 22-0
v Abberly Hall Won 5-0
v Beacon Won 22-0
v MCS Won 10-5
v Dragon Won 5-0
14 Sep 2013 v Cheltenham College 1st XV H 14:30 Won 12-5 Tries: M.Du Toit, S.Eyre; Conversions: Hobbs (1)
18 Sep 2013 v Sedbergh A Broadstreet RFC 15:00 Won 41-7 Jordon (3), Green (3); Conversions: Hobbs (3)
25 Sep 2013 v RGS High Wycombe H 14:30 Lost 0-36
05 Oct 2013 v St John's Beaumont H 14:30 Won 26-12 Jordon (2), Green (1), Sangha (1); Conversions: Hobbs (3)
09 Oct 2013 v St John's, Northwood A 14:30 Won 38-14 Jordon (4), Butterwick, Sellers; Conversions: Hobbs (4)
12 Oct 2013 v Dragon A 14:30 Lost 0-12
16 Oct 2013 v Colet Court H 14:30 Lost 0-9
06 Nov 2013 v Bedford A 14:30 Lost 0-12
09 Nov 2013 v Winchester House H 14:30 Won 38-7 Jordon (3), Sellers, Teague, Eyre; Conversions: Hobbs (4)
13 Nov 2013 v Moulsford A 14:30 Lost 0-5
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London A 10:30 Won 20-12 Jordon, Green; Conversions: Hobbs (2); Penalties: Hobbs (2)
20 Nov 2013 v Belmont H 14:30 Won 31-0 Jordon (2), Sellers, Green, Sangha; Conversions: Hobbs (3)
27 Nov 2013 v Millfield A Kingswood School 14:30 Lost 5-34 Sangha
30 Nov 2013 v Shrewsbury House A 10:30 Lost 8-36 Sellers; Penalty: Hobbs (1)
04 Dec 2013 v Bishop's Stortford H 14:30 Won 47-7 Jordon (5), Du Toit (1), Green (1); Conversions: Hobbs (6)
07 Dec 2013 v Magdalen College School H 14:30 Won 45-5 Jordon (3), Stalder (2), Cassidy (1), Hobbs (1); Conversions: Hobbs (5)
11 Dec 2013 v The Beacon H 14:30 * CANCELLED *

Rugby U13 B

11 Sep 2013 v The Beacon 2nd XV A 14:30 Beacon 0-60 Caldicott
Tries J Fennell 2, A Shah 2, J Lagesse, Z Ahmed, F Sykes, H Pooley, A Mehta, D Shortt. J Lagesse 5 conversions
18 Sep 2013 v The Oratory Prep A 14:30 Won 52-5 F Sykes 4 tries. D Bamberg 3 tries. J Lagesse 6 conversions
25 Sep 2013 v RGS High Wycombe H 14:30 Lost 0-48.
05 Oct 2013 v St John's Beaumont A 14:30 Lost 19-7 Try A Shah. Conv J Lagesse
09 Oct 2013 v St John's, Northwood H 14:30 Won 55-5 F Watson-Smyth 3, H Pooley 2, J Lagesse 2, A Shah, Z Ahmed. J Lagesse 5 conversions
12 Oct 2013 v Dragon H 14:30 Lost 0-28
16 Oct 2013 v Colet Court H 14:30 Lost 5-24 Try J Lagesse
06 Nov 2013 v Bedford A 14:30 Won 24-7 Tries;F Sykes 2, J Lagesse, J Vanderspuy.Conversions J Lagesse 2.
09 Nov 2013 v Belmont Festival A 09:00 * CANCELLED *
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London A 10:30 Won 3-0 penalty J Lagesse
20 Nov 2013 v Belmont H 14:30 Won 55-0
Tries;J Lagesse 3,M Du Toit 2, Z Ahmed,F Sykes, F Watson-Smyth, JJ.Wong. Conversions; J Lagesse 5
27 Nov 2013 v Chesham Prep H 14:30 Won 55-0 Tries;J Fennell, H Pooley, R Wendelken-Dickson,JJ Wong, J Lagesse, F Sykes, P Lavilla, A Shin, Z Ahmed Conversions; J Lagesse 5
30 Nov 2013 v Shrewsbury House A 10:30 Won 33-0 Tries; Z Ahmed 3, D Shortt, J Inch. Conversions; J Lagesse 4
04 Dec 2013 v Bishop's Stortford A 14:30 Won 43-5 Tries; Z Ahmed 3, F Watson-Smyth 2, J Fennell, J Lagesse. Conversions; J Lagesse 4
07 Dec 2013 v Magdalen College School H 14:30 Won 57-0 P Lavilla 2, F Sykes 2,A Mehta,D Shortt, J Fennell, J Inch, O Garrood.Conversions J Lagesse 6

Rugby U13 C

11 Sep 2013 v The Beacon 3rd XV A 14:30 Won 48 - 0. (Lavilla 3, Usmani 3)
Conversions: Hanberry 5
14 Sep 2013 v Cheltenham College 3rd XV A 14:30 Won 29 - 24 Beardsworth (1) Wendleken-Dickson (2) Lavilla (2) Beardsworth (2 Conversions)
18 Sep 2013 v The Oratory Prep H 14:30 Won 24 - 5
25 Sep 2013 v RGS High Wycombe H 14:30 Lost 54 - 0
05 Oct 2013 v St John's Beaumont A 14:30 Won 38 - 0
Hanberry (2); Beardsworth (3); Conversions (4) - Beardsworth
09 Oct 2013 v Abingdon Prep A 14:30 Won 38-0 Wendelken-Dickson (2) Usmani (1) Gill (1) Atake (1) Beardsworth (1) Conversions Hanberry (2) Beardsworth (2)
12 Oct 2013 v Dragon A 14:30 Lost 7 - 14 Wendleken-Dickson, Conversions Beardsworth (1)
16 Oct 2013 v Colet Court H 14:30 Lost 33 - 19 Usmani (2), Atake (1) Conversions Beardsworth (1)
06 Nov 2013 v Bedford A 14:30 Lost 19 - 5 Beardsworth
09 Nov 2013 v Winchester House A 14:30 Won 17-12 Tries; Shin, Wendleken-Dickson(2) Conversions; Stone (1)
13 Nov 2013 v Moulsford A 14:30 Lost 12 - 5 Andreae
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London A 10:30 Lost 5 - 27 Atake
20 Nov 2013 v Belmont H 14:30 * CANCELLED *
27 Nov 2013 v Abingdon Senior H 14:30 Lost 47-12 Beardsworth, Bamberg; Conversions: Beardsworth (1)
30 Nov 2013 v Shrewsbury House H 10:30 7 - 7 Bamberg (1); Conversion: Beardsworth (1)
07 Dec 2013 v Magdalen College School H 14:30 Won 50 - 5 Beardsworth (2) ;Usmani (2); Andreae; Kim; Peel Conversions Beardsworth (5)

Football U12 A

09 Nov 2013 v Eton College Patagonians A 14:30

Football U12 B

09 Nov 2013 v Eton College Patagonians A 14:30

Rugby U12 A

11 Sep 2013 v Dragon Festival A 10:30 Lost 0-20 vs Dragon 1st XV
Lost 0-5 vs St Johns Northwood 1st XV
Lost 5-12 vs MCS 1st XV
Lost 5 - 12 vs Beacon 1st XV
O. Bell (2)
14 Sep 2013 v Cheltenham College 2nd XV H 14:30 Won 36-12 Leney, O. Bell, Perkins, Martin Zakheim (2), Ariyo; Von Lewinski (3c)
18 Sep 2013 v The Oratory Prep H 14:30 Lost 7-26 vs Oratory Prep 1st XV Litton; Conversion: Von Lewinski
25 Sep 2013 v RGS High Wycombe A 14:30 Lost 15-17 Ariyo, Polturak, Morley
02 Oct 2013 v Bromsgrove A 14:30 Lost 21-27 O. Bell, Ariyo, Leney; Conversions: M. Von Lewinksi (3)
05 Oct 2013 v St John's Beaumont A 14:30 Won 62-0 Naydenov 3, Leney 2, Bell O, Ariyo, Morley, Perkins, Martin-Zakheim; Conversions: Von Lewinski 3, Leney 3
09 Oct 2013 v Abingdon Prep H 14:30 Drew 19-19 Perkins, Leney, O. Bell; Conversions: Von Lewinski (2)
12 Oct 2013 v Dragon A 14:30 Won 38-5 Von Lewinski, Teague (2), Sangha, Ariyo (2); Conversions: Von Lewinski 2, Leney 2
16 Oct 2013 v Colet Court A 14:30 Won 14-7 Teague, Morley; Conversions: Von Lewinski, Leney
06 Nov 2013 v Bedford H 14:30 Lost 12-13 Ariyo, Sangha; Conversion: Von Lewinski
13 Nov 2013 v Moulsford A 14:30 Lost 5-19 Ariyo
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London H 10:30 Won 26-0 O. Bell 2, Morley, Leney: Conversions Von Lewinski 3
20 Nov 2013 v Belmont H 14:30 Won 22-7 Sangha, Teague, Naydenov 2; Conversions: Von Lewinski
27 Nov 2013 v Millfield A Kingswood School 14:30 Lost 10-15 Perkins, Teague
30 Nov 2013 v Shrewsbury House A 10:30 Won 10-5 Ariyo, Leney
04 Dec 2013 v Bishop's Stortford H 14:30 Won 26-5
Naydenov, O Bell, O Heffer, Ariyo; Conversions: Leney 2, Von Lewinski
07 Dec 2013 v Magdalen College School H 14:30 Won 29-5 Leney, Snushall, Ariyo 2, Teague; Conversions: Leney, Von Lewinski

Rugby U12 B

11 Sep 2013 v Chesham Prep 1st XV H 14:30 Lost 43-5
14 Sep 2013 v Cheltenham College 4th XV A 14:30 Won 60-0
18 Sep 2013 v The Oratory Prep A 14:30 Lost 32-0
25 Sep 2013 v RGS High Wycombe A 14:30 Lost 43-0
02 Oct 2013 v Bromsgrove A 14:30 Lost 12-10 Crowston; Loder
05 Oct 2013 v St John's Beaumont H 14:30 Won 67-21 J Masih (5); J Olayinka (2); H McNally; R Sekhri; J Evans; A Loder; Conversions: E Crowston (4); J Masih (2)
09 Oct 2013 v Abingdon Prep H 14:30 Lost 45-12 Masih (2) Conversion Masih
12 Oct 2013 v Dragon H 14:30 Won 37-19 A Loder (2), J Evans; J Masih; A Scott; H McNally; E Crowston; Conversions: Crowston
16 Oct 2013 v Colet Court A 14:30 Lost 21-7 R Litton; Conversion: L Polturak
06 Nov 2013 v Bedford H 14:30 Lost 5-7 Sekhri
13 Nov 2013 v Moulsford A 14:30 Won 27-5 J Masih (2); A Loder (2); E Crowston; Conversion: Crowston (1)
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London H 10:30 Won 40-5 R Litton (3); R Sekhri; L Polturak; J Masih; Conversions: H Bell (5)
20 Nov 2013 v Belmont H 14:30 Won 34-5 J Evans (2); J Masih (2); A Loder; G Drax; Conversions: E Crowston; A Scott
27 Nov 2013 v The Oratory Prep H 14:30 Won 51-5 J Masih (4);A Grewal (2); D Huang; A Loder; R Pope; Conversions: Scott, Crowston
30 Nov 2013 v Shrewsbury House H 10:30 Won 65-5 A Scott (4); Conversions: H Bell (5)
04 Dec 2013 v Bishop's Stortford A 14:30 Won 34-24 A Scott (2); J Masih; A Loder; R Sekhri; J Olayinka; Conversions: H Bell (2)
07 Dec 2013 v Magdalen College School H 14:30 Won 33-12 J Masih (4); A Loder; Conversions: H Bell (3)

Rugby U12 C

11 Sep 2013 v The Beacon 4th XV H 14:30 Won 45-7
Try scorers Hack, Ahmed Ze (2), Brown, Bond, Adamo (2)
25 Sep 2013 v RGS High Wycombe A 14:30 Lost 48-0
02 Oct 2013 v Bromsgrove A 14:30 Won 31-15
09 Oct 2013 v St John's, Northwood H 14:30 Lost 52-14 Tries Barnes, McNicol Conversions Ahmed (2)
12 Oct 2013 v Dragon H 14:30 Lost 50-7 Try Adamo Conversion Ahmed
16 Oct 2013 v Colet Court A 14:30 Lost 40-0
06 Nov 2013 v Bedford H 14:30 lost 12-32 Tries Ahmed Ze, Adamo. Conversion Ahmed Ze
13 Nov 2013 v Moulsford A 14:30 Won 53-12 Tries Beesley (2), Atake (2), Hanberry (2), Alderton, Adamo, Ahmed Ze Conversions Alderton (2), Ahmed Ze, Hanberry
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London H 10:30 Lost 19-42 Tries Grewal, Huang, Adamo Conversions Ahmed Ze (2)
20 Nov 2013 v Belmont H 14:30 Won 58-15 Tries Alderton (3) Hull (2) Hack, Adamo, Ahmed Ze, Murley, Bond Conversions Hack(2), Ahmed (2)
27 Nov 2013 v Abingdon Senior H 14:30 Lost 51-0
28 Nov 2013 v King's House tournament A 14:30 * CANCELLED *
30 Nov 2013 v Shrewsbury House H 10:30 Won 34-10 Tries Bond(2), Ahmed(2), Adamo, Murley. Conversions Alderton(2)
04 Dec 2013 v Bishop's Stortford A 14:30 Won 37-12 Tries Usmani (2) Andreae(2) Kim Bamberg Beardsworth Conversion Beardsworth
07 Dec 2013 v Magdalen College School H 14:30 Won 39-5 Tries Hull(3), Alderton, Murley, Hack, Ahmed Conversions Alderton, Ahmed

Football U11 A

17 Oct 2013 v IAPS tournament at Elstree A 13:45 3rd Place out of 16 teams.

Group matches:
Won 3-1 vs. Broughton Manor (Nicholas 2)
Lost 1-3 vs. Yateley Manor (Marsh)
Won 2-0 vs. The Oratory (Mercer, Nicholas)

Q/F Drew 0-0 vs Lambrook
Won 4-3 on penalties (Marsh, Weldon, Hampshire, Nicholas)

S/F Lost 0-1 vs St. Pirans

3rd/4th Place Drew 1-1 vs. Crossfields (Weldon)
Won 2-0 on penalties (Marsh, Randev - Morrison saved two penalties)
17 Oct 2013 v IAPS tournament A Elstree 13:45

Rugby U11 A

11 Sep 2013 v The Beacon H 14:30 Lost 14 - 54 Marsh, Maile;Marsh 2 conversions
14 Sep 2013 v Cheltenham College H 14:30 Won 56 - 0
Mercer, Pym, Marsh (2), Culley, Petschek (2), Ferneyhough; Marsh 8 conversions
18 Sep 2013 v The Oratory Prep H 14:30 Won 35-12
Nicholas, Marsh, Culley, Petschek, Maile; Marsh 5 conversions
25 Sep 2013 v Chesham Prep A 14:30 Won 42-21
Nicholas (2), Marsh, Petschek, Morrison, Ferneyhough; Marsh 6 conversions
02 Oct 2013 v Davenies H 14:30 Won 63-0
Mercer, Pym, Nicholas (2), Randev, Marsh, Culley, Morrison, Ferneyhough; Marsh 9 conversions
05 Oct 2013 v St John's Beaumont A 14:30 Won 7 - 0 Nicholas try; Marsh conversion
09 Oct 2013 v Abingdon Prep A 14:30 Won 61 - 0 Morrison, Cuttell, Culley, Ul-Ghani, Nicholas (2), Marsh (3); Marsh 8 cons
12 Oct 2013 v Dragon H 14:30 Drew 7 - 7 (try:Culley; con:Marsh)
16 Oct 2013 v Pinewood H 14:30 Won 35 - 19
(tries: Culley, Ferneyhough, Randev, Maile x2; cons: Marsh x5)
06 Nov 2013 v Bedford H 14:30 Won 28 - 5 Tries: Marsh x2, Culley, Petschek; cons: Marsh x4
09 Nov 2013 v Winchester House H 14:30 Won 28 - 7 Tries: Morrison x3, Petschek; cons: Marsh x4
13 Nov 2013 v Moulsford H 14:30 Won 7 - 5 Try : Morrison; con : Marsh
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London A 10:30 Lost 14-7 Ferneyhough: try; Marsh: conversion
19 Nov 2013 v Colet Court A 14:30 Lost 21-7 Maile: try; Marsh: conversion
27 Nov 2013 v Gayhurst A 14:30 Won 40 - 5 tries: Ferneyhough x2, Marsh, Glyn, Nicholas, Perschek; cons: Marsh x5
30 Nov 2013 v Shrewsbury House H 10:30 Won 28 - 0 Tries: Petschek (3), Marsh; cons: Marsh (4)
04 Dec 2013 v Bishop's Stortford H 14:30 Won 42 - 14 tries: Culley (3), Pym, Randev, Dobbs; cons: Marsh (6)

Rugby U11 B

11 Sep 2013 v The Beacon H 14:30 Lost 0-7
18 Sep 2013 v The Oratory Prep H 14:30 Lost 28-31 Cranmer, Stone, Dobbs, Russell; Conversions: Cranmer 3, Stone 1
25 Sep 2013 v Chesham Prep H 14:30 Won 28-7 Russell (2), Cuttell, Cusworth; Conversions: Cranmer (4)
02 Oct 2013 v Davenies A 14:30 Lost 5-21 Yardley
05 Oct 2013 v St John's Beaumont A 14:30 Won 47-7 Russell (3), Cusworth (2), Mulcahy, Yardley; Conversions: Cranmer (6)
09 Oct 2013 v Abingdon Prep A 14:30 Won 70-0 Mulcahy (2), Yardley (2), Hampshire, Stone, Russell, Cusworth, Gorton, Cranmer; Conversions: Cranmer (8), Stone (2)
12 Oct 2013 v Dragon H 14:30 Lost 7-21 Ul Ghani; Conversion: Cranmer
16 Oct 2013 v Pinewood H 14:30 Won 14-7 Ul-Ghani (2); Conversions: Cranmer (2)
06 Nov 2013 v Bedford H 14:30 Drew 14-14 Cranmer, Stone; Conversions: Cranmer (2)
09 Nov 2013 v Winchester House A 14:30 Lost 0-14
13 Nov 2013 v Moulsford H 14:30 Lost 0-35
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London A 10:30 Lost 7-35 Stone; Conversion: Cranmer
19 Nov 2013 v Colet Court A 14:30
27 Nov 2013 v Gayhurst H 14:30 Won 28-14 Timms, Stone, White, Brockman; Conversions: Cranmer (4)
30 Nov 2013 v Shrewsbury House H 10:30 Drew 21-21 Mulcahy (2), Cuttell; Conversions: Cranmer (3)
04 Dec 2013 v Bishop's Stortford H 14:30 Won 24-0 White C. (2), Mulcahy, Farqhuar; Conversions: Cranmer (2)

Rugby U11 C

11 Sep 2013 v The Beacon H 14:30 Lost 15-0
14 Sep 2013 v Cheltenham College A 14:30 Won 61-5 Conversions: O Sykes (8)
18 Sep 2013 v The Oratory Prep H 14:30 Won 14-7
25 Sep 2013 v Chesham Prep H 14:30 Won 54-0 Conversions: R Bajwa (5)
02 Oct 2013 v Davenies A 14:30 Won 47-5
05 Oct 2013 v St John's Beaumont A 14:30 Won 50-0 O Crewdson (1), W Frieze (1), C White (2), L Mayhew (2), O Sykes (1), S Brooks (1), R Bajwa (2)
09 Oct 2013 v St Bernard's A 14:30 Won 25-5 A Timms (1), L Mayhew (2), C White (2)
12 Oct 2013 v Dragon A 14:30 Won 31-7 J Brockman, L Mayhew, W Frieze, R Bajwa, S Brooks; Conversions: O Sykes (1), R Bajwa(2)
16 Oct 2013 v St Bernard's H 15:00 Lost 14-29 S Brook, R Bajwa; Conversions: O Sykes, R Bajwa
06 Nov 2013 v Bedford H 14:30 Won 26-0 C White (2), H Russell, R Bajwa. Conversions: O Sykes (2), R Bajwa
09 Nov 2013 v Winchester House A 14:30 Drew 0-0
13 Nov 2013 v Moulsford H 14:30 Lost 0-40
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London A 10:30 Won 35-21 J Brockman (2), H Lloyd Yorke, H Russell, F Abel; Conversions: O Sykes (5)
19 Nov 2013 v Colet Court A 14:30 Won 31-28 A Coulson, H Russell, F Abel (2), J Brockman; Conversions: R Bajwa, O Sykes (2)
27 Nov 2013 v Gayhurst H 14:30 Won 56-10 H Russell (2), S Brooks (2), A Coulson, O Sykes (2); Conversions: R Bajwa (3), O Sykes (4)
30 Nov 2013 v Shrewsbury House H 10:30 Won 42-14 H Russell (2), F Abel (2), A Hampshire, S Brooks; Conversions: O Sykes (3), R Bajwa (3)
04 Dec 2013 v Bishop's Stortford H 14:30 Won 26-10 H Russell, F Abel, H Lloyd York, W Frieze; Conversions: R Bajwa (2), O Sykes

Rugby U11 D

11 Sep 2013 v The Beacon H 14:30 Won 25-20 G Hayles (4), O Sunderland
25 Sep 2013 v Chesham Prep H 14:30 Won 57-5 L Kilsby (3)
05 Oct 2013 v St John's Beaumont A 14:30 * CANCELLED *
12 Oct 2013 v Dragon A 14:30 Lost 5-47 Heffer H.
16 Oct 2013 v Pinewood H 14:30 Drew 7-7 K Tose (1); Conversions: D Lindsay (1)
06 Nov 2013 v Bedford H 14:30 Lost 0-10
09 Nov 2013 v Winchester House H 14:30 Won 34-12 Farley (3), Tose, Kilsby, Thomas. Conversions: Lindsay (2)
13 Nov 2013 v Moulsford H 14:30 Won 40-33 Tose (4), Farley, Thomas; Conversions: Lindsay (5)
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London A 10:30 Lost 51-0
19 Nov 2013 v Colet Court A 14:30 Lost 20-30 Farley, Thomas, Hayles (2)
27 Nov 2013 v Chesham Prep 1st XV H 14:30 Won 74-0 Thomas (3), Tose (3), Lindsay, Kilsby, Sunderland, Bethell, Fell, Wood; Conversions: Lindsay (3), Farley (4)
30 Nov 2013 v Shrewsbury House H 10:30 Won 60-5 Hayles (5), Bethell (3), Tose (2), Lindsay, Sunderland
04 Dec 2013 v Bishop's Stortford H 14:30 Won 12-7 Thomas, Hayles; Conversions: Lindsay

Rugby U10 A

11 Sep 2013 v Oratory Senior School Festival A 13:00 vs Beacon- lost 10-5 (Petschek)
vs Colet Court- won 20-0 (Ritchie x3, Weldon)
vs Gayhurst- lost 15-0
14 Sep 2013 v Cheltenham College A 14:30 Won 50-0
Weldon x2 Martin x2 Martineau x2 Ferreira Coomber
18 Sep 2013 v The Oratory Prep A 14:30 Won 20-5 Ritchie (2) Ferreira (2)
25 Sep 2013 v The Beacon Festival A 14:00 vs Ridgeway 5-5 (Ferreira)
vs Beacon B won 25-5 (Martin, Martineau, Coomber, Ritchie, Baker)
vs Davenies won 10-0 (Ritchie, Ferreira)
vs Gayhurst won 10-0 (Weldon 2)
vs Beacon A lost 0-10
Runners up overall
02 Oct 2013 v Davenies A 14:30 Won 35-15 Petschek (3)
05 Oct 2013 v St John's Beaumont H 14:30 Won 30-10 Petschek (2) Martin, Martineau, Coomber, Weldon
09 Oct 2013 v Abingdon Prep H 14:30 Won 30-5 Ferreira 2, Heffer 2, Weldon 2
16 Oct 2013 v Dragon H 14:30 Won 20-5 Coomber, Ferreira, Ritchie, Petschek
06 Nov 2013 v Bedford A 14:30 Won 30-15 Ferreira (2) Ritchie, Martin, Petschek, Weldon
08 Nov 2013 v St Columba's H 15:00 Lost 20-30 Weldon (2) Ferreira, Ritchie
13 Nov 2013 v The Oratory Prep Festival A 13:45 Joint winners
Group Matches:
Beacon: 5-5 (Ritchie)
Moulsford 5-0 (Ritchie)
Davenies 30-0 (Weldon x2,Ritchie, Ferreira, Coomber, Petschek)
Semi-Final:
Dragon: 15-5 (Ferreira,Dean)
Final:
Beacon: 5-5 (AET) (Weldon)
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London H 10:30 Won 40-0 Dean (3), Weldon, Martin, Ritchie, Edstrom, Baker
19 Nov 2013 v Colet Court H 14:30 Won 30-10 Ritchie (2) Weldon, Edstrom, Ferreira, Baker
20 Nov 2013 v The Beacon A 14:30 Lost 0-10
30 Nov 2013 v Shrewsbury House A 10:30 Lost 20-25 Weldon (3) Petschek
04 Dec 2013 v Ridgeway A 14:30 Drew 15-15 Weldon (3)

Rugby U10 B

11 Sep 2013 v The Beacon A 14:30 Lost 25-35 Stonor (2), Greenwood (2), Spencer
18 Sep 2013 v The Oratory Prep A 14:30 Won 60 - 5 F Lagesse (3), W Lagesse (3), Hope (2), Stonor, Greenwood, McCullagh, Carpmael
02 Oct 2013 v Davenies A 14:30 Won 25-15 Edstrom (2), Dean, Lagesse, F., Lagesse, F.
05 Oct 2013 v St John's Beaumont H 14:30 Won 50 - 0 Dean (4), Edstrom (2), F Lagesse, W Lagesse, Greenwood, Stonor
09 Oct 2013 v Abingdon Prep H 14:30 Won 70 - 10 W Lagesse(3), F Lagesse (3), Dean(3), Stonor (2), Greenwood, von Lewinski, Carpmael
16 Oct 2013 v Dragon H 14:30 Won 30 - 5 W Lagesse (3), von Lewinski, F Lagesse, Carpmael
06 Nov 2013 v Bedford A 14:30 Drew 20-20 Hope, Stonor, Litton, Lagesse, W.
08 Nov 2013 v St Columba's H 15:00 Won 20-0 Hope, Stonor, Litton, Dean
13 Nov 2013 v Moulsford H 14:30 Lost 5-10 Von Lewinski
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London H 10:30 Won 40-5 Lagesse, W. (2), Hope, Stonor (2), Von Lewinski, McCullagh, Spencer
19 Nov 2013 v Colet Court H 14:30 Won 20-10 McCullagh, Stonor, Carpmael, Von Lewinski
20 Nov 2013 v The Beacon A 14:30 Drew 25-25 Stonor (2), Spencer, Hope, Litton
30 Nov 2013 v Shrewsbury House A 11:15 Lost 5-10 Stonor
04 Dec 2013 v Ridgeway A 14:30 Won 20-10 McCullagh, Greenwood, Jason, Wheatland

Rugby U10 C

11 Sep 2013 v The Beacon A 14:30 Won 30-15 Lukas Edstrom (3), Patel (2), Dean
18 Sep 2013 v The Oratory Prep A 14:30 Won 85-0 K Patel (4), M Adam (3), A Dean (3), Dale-Jones (2), Farquhar (2), Dunford-Wood, Catherwood-Smith, Flora
02 Oct 2013 v Davenies H 14:30 Won 30-10 Adam (2), Symonds (2), Mwenitite, Savile
05 Oct 2013 v St John's Beaumont H 14:30 Won 25-15 Scott (2); Scopes; Lovejoy; Bethell
09 Oct 2013 v Abingdon Prep H 14:30 Won 50-0 S Wardlaw (2), J Symonds (2), W Conyers (2), K Patel, R Farquhar, J Dale-Jones. H Scott
06 Nov 2013 v Bedford A 14:30 Won 30-5 Lagesse F (3), Wardlaw (2), Glazebrook
08 Nov 2013 v St Columba's H 15:00 Won 25-10 Lagesse F (2), Catherwood-Smith, Adam, Mwenitete
13 Nov 2013 v Moulsford H 14:30 Won 25-10 Adam (3); Lagesse F (2)
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London H 10:30 Won 45-0 Adam (2), Catherwood-Smith (2), Lagesse F, Chambers, Glazebrook, Dale-Jones, Savile
19 Nov 2013 v Colet Court H 14:30 Won 25-20 Lagesse F (4), Adam
20 Nov 2013 v The Beacon A 14:30 Won 40-15 Mwenitete (2), Wardlaw (2), Adam, Catherwood-Smith F, Lagesse F, Savile
30 Nov 2013 v Shrewsbury House A 10:30 Lost 20-25 Adam (2), Lagesse F, Scott
04 Dec 2013 v Ridgeway A 14:30 Won 40-0 Symonds (3), Lagesse F, Dale-Jones, Catherwood-Smith, Adam, Mwenitete

Rugby U10 D

11 Sep 2013 v The Beacon A 14:30 Won 50-25 W Conyers (4); Fearnley-Whittingstall (2); Flora (2); Lovejoy; Scott
02 Oct 2013 v Davenies H 14:30 Won 40-10 W Conyers (4); M Piranditta (2); Scott (1); Summers (1)
05 Oct 2013 v St John's Beaumont H 14:30 Won 30-10 Anderson Cox(5), Pritchard
06 Nov 2013 v Bedford A 14:30 Lost 20-25 Scott (2); Piranditta (2)
08 Nov 2013 v St Columba's H 15:00 Won 35-25 H Scott (2), M Piranditta, W Conyers, E McDonald, F Bethell, C Scopes
13 Nov 2013 v Moulsford H 14:30 Lost 25-30 Summers (2), McDonald, Piranditta, Scott
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London H 10:30 Drew 35-35 Scott (4), Fearnley-Whittingstall, Summers, Conyers
19 Nov 2013 v Colet Court H 14:30 Lost 25-60 Scott (4), Parker
20 Nov 2013 v The Beacon A 14:30 Lost 15-35 Gallagher, Dunford Wood, Pritchard
30 Nov 2013 v Shrewsbury House A 10:30 Lost 10-35 Conyers, Symonds
04 Dec 2013 v Ridgeway A 14:30 Won 45-0 Saville (3), Summers (2), Bracken (2), Jackson, Gosal

Rugby U10 E

11 Sep 2013 v The Beacon A 14:30 Won 45-15 S Wardlaw(3), Chambers (3), Bracken (2), Pritchard
05 Oct 2013 v St John's Beaumont H 14:30 * CANCELLED *
06 Nov 2013 v Bedford A 14:30 Won 35 - 25 Newington (3), Gallagher, Bracken, Miller, Pritchard
08 Nov 2013 v St Columba's H 15:00 Won 70 - 15 Jackson (5), Newington (3), Bracken (2), Gallagher (2), Pritchard, Gosal
13 Nov 2013 v Moulsford H 14:30 Won 70 - 20 Chambers (4), Bracken (3), Gallagher (3), Gosal (2), Lovejoy, Jackson
16 Nov 2013 v Dulwich Prep London H 10:30 Drew 50 - 50 Bracken (4), Gallagher (3), Gosal (2), Pritchard
19 Nov 2013 v Colet Court H 14:30 Lost 35 - 25 Bracken (2), Pritchard (2), Newington
20 Nov 2013 v The Beacon A 14:30 Won 20 - 10 Scott (3), Bracken
30 Nov 2013 v Shrewsbury House A 10:30 Game 1 v 'D' team - Lost 0 - 15
Game 2 v 'E' team - Won 30 - 15
Bracken (2), Jackson (2), Gallagher, Gosal

Football U9 A

12 Sep 2013 v Chandlings H 15:15 Lost 1-3
14 Sep 2013 v Cheam H 14:30 Won 1-0
17 Sep 2013 v St Bernard's A 14:45 Drew 1-1
18 Sep 2013 v Ludgrove A 14:30
18 Sep 2013 v Ludgrove A 14:30 Won 6-0
24 Sep 2013 v Wetherby Prep A Regent’s Park 14:30 Won 4-0
24 Sep 2013 v Wetherby Prep A Regent’s Park</